22 °C
21.9°C23.5°C
0 BF 37%
ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ 1 - 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ / Αμετάβλητη η κορυφή...

Χωρίς μεταβολές ήταν αυτήν την αγωνιστική η κορυφή της βαθμολογίας στη Σούπερ Λιγκ 1, αφού νίκησαν και οι δύο πρωτοπόροι.

Στη Λαμία ο Ολυμπιακός με τρία γκολ του Ελ Αραμπί, που με 13 τέρματα βρίσκεται στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ, νίκησε 4-0 την τοπική ομάδα. Στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ με χτύπημα πέναλτι του Βιεϊρίνια, με τη διαιτησία να έχει και πάλι την... τιμητική της (υπάρχει υποψία επιθετικού φάουλ πριν από το κερδισμένο πέναλτι των γηπαδούχων), και μάλιστα με Ισραηλινό διαιτητή.

Κερδισμένοι της αγωνιστικής η Ξάνθη, που νίκησε εκτός έδρας με 3-1 τον Βόλο, και ο Παναθηναϊκός, που επέστρεψε στις νίκες με 3-0 επί του Πανιώνιου. Χωρίς γκολ η αναμέτρηση Λάρισας - Άρη (0-0), ενώ ο Ατρόμητος νίκησε με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων 0-1 τον Παναιτωλικό και ο Αστέρας Τρίπολης 2-0 τον ΟΦΗ, με δύο εύστοχα χτυπήματα πέναλτι του Μπαράλες.

* Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες): Ολυμπιακός 44, ΠΑΟΚ 43, ΑΕΚ 31, Άρης 26, Ξάνθη 26, Παναθηναϊκός 25, Ατρόμητος 25, Λάρισα 23, ΟΦΗ 23, Λαμία 22, Βόλος 21, Αστέρας Τρ. 18, Παναιτωλικός 8, Πανιώνιος 6 (-6).

* Σήμερα παίζουν για τις ρεβάνς του Κυπέλλου Ελλάδας: 5.15 μ.μ. Ατρόμητος - Βόλος, 7.30 μ.μ Άρης - Ξάνθη.