Ο επιλεγμένος κατάλογος δεν υπάρχει πλέον.

Η Μπέτις νίκησε 1-0 και προκρίθηκε...

Η φάση του πέναλτι, που έκανε ο Σισέ...

Κορυφαίος του Ολυμπιακού ο Ζοζέ Σα...

Ο Ολυμπιακός πάλεψε στη Σεβίλλη, αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα, που περιορίστηκε στο 1-0 χάρη στη θαυμάσια εμφάνιση του τερματοφύλακά του Ζοζέ Σα. Οι "ερυθρόλευκοι" θα κυνηγήσουν την πρόκριση στο τελευταίο ματς με τη Μίλαν επιζητώντας νίκη με 2-0 (είχαν χάσει 3-1 στο πρώτο ματς), ενώ η Μπέτις πήρε ήδη την πρόκριση.

Ο αγώνας ξεκίνησε μ' ένα χαμένο πέναλτι της Μπέτις στο 18'. Ο Σισέ, σ' ένα φάουλ των γηπεδούχων, τράβηξε από τη φανέλα τον Μαντί, αλλά ο Σέρχιο Λεόν νικήθηκε δύο φορές από Ζοζέ Σα, που αρχικά απέκρουσε με το χέρι και στη συνέχεια το "ριμπάουντ" με τα πόδια! Στο 28' ο Ολυμπιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία, όταν κεφαλιά του Μπουχαλάκη έφυγε ελάχιστα άουτ, και στο 39' έγινε το 1-0. Μετά από πάσα του Σανάμπρια, ο Κανάλες από το ύψος της περιοχής σημάδεψε την αριστερή γωνία του Ζοζέ Σα, που δεν μπόρεσε να αποκρούσει. Το ημίχρονο τελείωσε με τον Μαντί να αποκρούει πάνω στη γραμμή "τακουνάκι" του Φορτούνη (43').

Στο 59' ο Σα άλλαξε την πορεία της μπάλας σε "βολίδα" του Σανάμπρια κι αυτή κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Ολυμπιακού. Στο 75' ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού νίκησε στο τετ-α-τετ τον Τέγιο και στο 90' έκανε διπλή απόκρουση σε σουτ των Σανάμπρια και Ινούι. Στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός πίεσε και στο 3' των καθυστερήσεων κεφαλιά του προωθημένου Σισέ κατέληξε λίγο άουτ.

ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ: Ρόμπλες, Μπάρτρα (74' Χάβι Γκαρθία), Κανάλες, Σέρχιο Λεόν (63' Ινούι), Σανάμπρια, Τέγιο (83' Μπαραγάν), Σίντνεϊ, Ουίλιαμ Καρβάλιο, Ζούνιορ Φίρπο, Λο Τσέλσο, Μαντί.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ζοζέ Σα, Ελαμπντελαουί, Σισέ, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Γκιλιέρμε, Μπουχαλάκης (58' Γκερέρο), Καμαρά, Ποντένσε, Ναουέλ (73' Βρουσάι), Φορτούνης.

* Στο άλλο ματς του ομίλου: Μίλαν - Ντουντελάνζ 5-2. Η βαθμολογία: Μπέτις 11 (7-2), Μίλαν 10 (11-6), Ολυμπιακός 7 (8-5), Ντουντελάνζ 0 (3-16).