2 BF 65%
10 °C
9.9°C13.0°C
0 BF 81%
ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ / "Ζωντανός" (0-1) ο Ολυμπιακός στις καθυστερήσεις

Μ' ένα γκολ από κεφαλιά του Χασάν στις καθυστερήσεις ο χειρότερος φετινός Ολυμπιακός νίκησε 1-0 στη Νέα Σμύρνη και ανέβηκε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας. Νωρίτερα (63') είχε ακυρωθεί λανθασμένα ως οφσάιντ κανονικό γκολ του Μασούρα από λανθασμένη υπόδειξη του βοηθού Σκουλά. Ο Πανιώνιος ήταν ανώτερος από τον Ολυμπιακό, έχασε πολλές ευκαιρίες και το σκορ τον αδικεί κατάφωρα.

* Στο Αγρίνιο Παναιτωλικός και Λαμία ήρθαν ισόπαλοι 2-2. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Μαστούρ, που απέκρουσε αρχικά ο Κυριακίδης, αλλά ο Αντέτζο σκόραρε στη συνέχεια. Ο Παναιτωλικός είχε κάνει το 2-1 στο 88' με τον Μανά και είχε προηγηθεί στο 27' με σουτ του Μάζουρεκ. Η Λαμία ισοφάρισε 1-1 στο 74' με τον Επστάιν.

Η βαθμολογία: Ολυμπιακός 12, ΠΑΟΚ 10, Ατρόμητος 10, ΑΕΚ 9, Άρης 9, Παναθηναϊκός 6, ΠΑΣ Γιάννινα 6, Ξάνθη 5, Παναιτωλικός 5, Αστέρας Τρ. 3, ΑΕΛ 3, Λεβαδειακός 3, Πανιώνιος 1, ΟΦΗ 1, Λαμία 1, Απόλλων Σμύρνης 0.